جمعه 21 مرداد 1401
Info-omran.tabriz.ir
آدرس سازمان عمران تبریز -آخر خیابان صائب با کد پستی 51739-64179 وصندوق پستی 3141 شماره فاکس سازمان 34785929
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1400
کد 1073

سازمان عمران تبریز

پروژه دوربرگردان غیر همسطح کرکج

پروژه های عمرانی
‍ ‍ مدیرعامل سازمان عمران تبریز خبر داد ؛

اتمام مرحله اول مطالعات ترافیکی و طراحی تقاطع غیر همسطح کرکج توسط سازمان عمران تبریز و تکمیل مطالعات مرحله دوم 

مدیر عامل سازمان عمران تبریز با اعلام این خبر گفت : مطالعات ژئوتکنیک، مدلسازی سازه ای و طراحی مرحله اول و دوم تقاطع غیر همسطح بلوار بسیج با کرکج در حال تکمیل و بلافاصله با تکمیل اسناد مناقصه و برآورد تکمیلی و نقشه های نهایی در اوایل دیماه حسب تعهد قبلی آگهی ، مناقصه خواهد گردید .

بابک شریفی گفت : شرايط محيطي پيرامون محور و استانداردهاي مورد نياز راه، نيازمند طراحي ابنيه فني متناسب با شرايط فوق است كه در اين راستا، انتخاب با صرفه ترین و مناسبترين گزینه جهت دسترسی آسان به شهرک کرکج و کاهش ترافیک در سه راهی اهر، به جاده تبریز تهران از طریق شورای ترافیک استان و کمیته فنی شهرداری انتخاب و جهت تکمیل مطالعات به این سازمان اعلام گردید .

مدیرعامل سازمان عمران تبریز، درباره جزئیات این پروژه گفت:  این پروژه، به شکل دوربرگردان غیر همسطح  بتنی – فولادی بطول کل 480 متر، طول رمپ شمالی و جنوبی 125 متر در جاده تهران و ابتداي محله كركج، اجرایی  می گردد .

بابک شریفی افزود : جهت سرعت بخشیدن به روند طراحی، بطور موازی کارهای مدل سازی و تحلیل سازه پروژه شروع شده و پس از اخذ نتایج ژئو  تکنیک، نسبت به نهایی سازی مطالعات این طرح، اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به مزایا و ضرورت اجرای این پروژه گفت : از مزایای این طرح می توان به همگوني نسبي تابليه فولادي و بتني و موجود بودنً تمامي مصالح مورد نياز پروژه در كشور، در اختيار داشتن تكنولوژي ساخت و اجراي آن نزد بسياري از پيمانكاران، امكان اجراي مواز ي زيرسازه و روسازه پل ، افزايش سرعت اجرای رمپها با استفاد از خاك مسطح، اشاره کرد. 

مدیر عامل سازمان عمران در پایان تاکید کرد ، در دی ماه سال‌جاری مناقصه پروژه مذکور بر اساس طرح مصوب برگزار و بزودی عملیات آن از طریق سازمان عمران با اعتبار تفاهم نامه اولیه چهار صد میلیارد ریال اجرائی خواهد گردید .

روابط عمومی سازمان عمران شهرداری تبریز

📱کانال خبری سازمان عمران تبریز👇
 https://t.me/sazmanomrantabriz
🖥سایت اینترنتی سازمان عمران تبریز👇
http://omran.tabriz.ir
صفحه اینستاگرام سازمان عمران تبریز
https://instagram.com/_u/sazmanomrantabriz